Latvijas jauniešu pāris pusfinālā pasaules čempionātā Latīņamerikas dejā Rīgā

Starptautiskā sporta deju festivāla “Baltic Grand Prix 2018” ietvaros Rīgā notikušajā pasaules čempionātā Latīņamerikas (LA) dejās jauniešiem (16-18 g.) 79 pāru konkurencē pusfinālā iekļuva un 13.vietu izcīnīja SDK “ORO” dejotāji Ņikita Toms un Laura Stūraine, kamēr Škutāna deju skolas pārstāvji Danils Sitovs un Violeta Ļevčenko ieņēma 15.vietu, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Pagājušajā nedēļas nogalē Starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” pasaules čempionātā jauniešiem LA dejās sacentās 79 pāri no 49 valstīm. Labāko rezultātu no Latvijas pāriem uzrādīja valsts vicečempioni Ņikita Toms un Laura Stūraine. Februārī Eiropas čempionātā viņi ieņēma 14.vietu, bet tagad pasaules čempionātā pirmajā gadā jauniešu grupā ventspilnieks Toms ar rīdzinieci Stūraini iekļuva pusfinālā un ieguva 13.vietu. Līdz ar to Ņikitas un Lauras karjerā tas bija jau ceturtais pasaules čempionāta pusfināls, jo trīs reizes tas tika sasniegts junioru (14-15 g.) grupā. Tikmēr tuvu pusfinālam bija arī otrs mūsu pāris Danils Sitovs un Violeta Ļevčenko, kuri gada sākumā Eiropas čempionātā 10 dejās izcīnīja 5.vietu. Rīdziniekam Danilam un Violetai līdz pusfinālam pietrūka pusotra punkta, un viņi čempionātu pabeidza 15.vietā. Abi Latvijas pāri bija labākie no Baltijas valstu dejotājiem.

Tūdaļ aiz pusfināla 14.vietā ierindojās Latvijas dejotājs Kristers Šmits, kas ar savu partneri Elizabetu Šlimoviču pārstāv ASV. Vēl viens dejotājs no Latvijas Ņikita Mjakšins, kas ar Milenu Papazianu pārstāv Armēniju, palika uzreiz aiz ceturtdaļfināla 27.vietā.

Finālā visās piecās dejās labāko rezultātu uzrādīja un pasaules čempionu titulu izcīnīja Jegors Kuļikovs ar Mariju Goroško, kuri pirms trim gadiem Rīgā kļuva par pasaules čempioniem junioru grupā. Šā gada pasaules čempioni 10 dejās Vladislavs Untu un Poļina Barišņikova no Moldovas ieguva otro vietu, bet skatītāju simpātijas izpelnījušies ķīnieši Vangs Tians He Jieruo ar iegūto trešo vietu savai valstij nopelnīja pirmo medaļu.