Eiropas čempionātā veikbordā aiz laivas bronzas medaļu izcīna Roberts Liņavskis

10. augustā Kijevā noslēdzās Eiropas čempionāts veikbordā aiz laivas, kurā lielisku sniegumu uzrādīja Latvijas komanda. Augstāko rezultātu sasniedza Roberts Liņavskis, kurš 30+ vecuma grupā (Masters) izcīnīja bronzas medaļu.

Finālā, kurā startē grupas labākie 6 sportisti, lielisku sniegumu nodemonstrēja arī Jānis Zalpēteris (U18) izcīnot 5. vietu ļoti sīvā konkurencē, kā arī Matīss Purklāvs ar 6. labāko finālbrauciena rezultātu Masters grupā. Kristīne Bezbaile ierindojās uzreiz aiz finālistēm Open sieviešu grupā 7. vietā, savukārt Alise Krūze uzrādīja 9. labāko rezultātu U18 meiteņu grupā.

Kijevā sportisti nedēļas garumā veica kvalifikācijas braucienus, lai iekļūtu sestdien notikušajos finālos. Brauciena laikā veikbordisti 500 metru garā taisnē veic dažādus lēcienus ar salto vai rotāciju. Roberts sava brauciena laikā nodemonstrēja vairākus lēcienus, kuri iekļāva salto kopā ar 360 grādu rotāciju – Crowmobe, Whirlybird, kā arī citus sarežģītus trikus Backroll to blind, Batwing, hs540.

Komandu kopvērtējumā Latvijai 9. labākais rezultāts tikai nedaudz atpaliekot no Nīderlandes. Labāko sniegumu Latvijas izlase nodemonstrēja 2017. gadā notikušajā Eiropas čempionātā Rīgā, ierindojoties 6. vietā. Savukārt, medaļas Latvijas pārstāvji nebija izcīnījuši kopš 2011. gada, kad Maija Kučinska izcīnīja 3. vietu Milānā notikušajā pasaules čempionātā.

Visi sacensību rezultāti Starptautiskās ūdensslēpošanas un veikborda federācijas mājas lapā: https://www.iwwfed-ea.org/boatwake/19EAC0001/