16-gadīgais rīdzinieks no “Livonia” atzīts par Latvijas kausa vērtīgāko spēlētāju regbijā-7

Pēc svētdien Baldones stadionā notikušā Latvijas kausa regbijā-7, kura par uzvarētājiem kļuva pagājušajā gada titulu ieguvēji Baldones komanda, bet mazajā finālā abu “Livonia” komandu starpā virsroku ņēma pirmais sastāvs – “Augļu serviss”, “Livonia” treneris Mārcis Rullis izteicās, ka ir neliela vilšanās par pirmās komandas netikšanu finālā, bet svarīgais uzdevums ar abu komandu kvalificēšanos Latvijas čempionātam, kas notiks šajā nedēļas nogalē, ir izpildīts. Turklāt par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts vien 16 gadus jaunais rīdzinieks Ruslans Sosnars.

Latvijas kausā piedalījās desmit komandas, kas tika sadalītas trīs apakšgrupās – vienā četras, bet divās apakšgrupās pa trim komandām. Visu trīs apakšgrupu uzvarētājas, kā arī labākā pēc +/- koeficienta no otrajām vietām turpināju cīņu par godalgām pusfinālā. “Livonia” Latvijas kausā piedalījās ar divām komandām – “Augļu serviss/Livonia" un "Sporta punkts/Livonia".

“Augļu serviss/Livonia” jeb pirmais livoniešu sastāvs bija trešajā jeb C grupā ar “Eži”, “Mītava” un RAA komandām, kuras visas “Augļu serviss/Livonia" apspēlēja ar milzīgu pārsvaru. Divas no pretiniecēm – “Eži” un RAA tika atstātas uz nulles – 41:0 un 34:0, bet “Mītava” pārspēta ar 40:12. Tādējādi livonieši uzvarēja šajā grupā un kvalificējās pusfinālam.

To pašu paveica arī "Sporta punkts/Livonia", kuriem otrajā jeb B grupā pretiniekos bija “Miesnieki” un “Lāči”. Ja miesniekiem neizdevās izrādīt sīvu pretestību (5:33), tad lāči nekādas problēmas nesagādāja, viņus uzvarot ar 36:5. "Sporta punkts/Livonia" bija vienīgā ar pozitīvu bilanci no otro vietu ieguvējām, tādējādi pievienojoties pusfinālistu pulkam jeb visu trīs grupu uzvarētājiem - “Augļu serviss/Livonia", Baldone un "Miesnieki".

"Sporta punkts/Livonia" pusfinālā bija grūti kaut ko likt pretī pagājušā gada uzvarētājiem no Baldones, kuri neatstāja cerības – 0:54. Savukārt otra pusfināla spēle ar "Augļu serviss/Livonia" un “Miesnieki” piedalīšanos gan izvērtās spraiga. Pirmajā puslaikā ar piezemējumu un realizāciju punktus guva tikai “Miesnieki”, atpūtā ejot rezultātam esot 0:7. Otrā puslaika sākumā miesniekiem ar piezemējumu un realizāciju izdevās pārsvaru dubultot – 0:14. Taču drīzumā livonieši atbildēja ar to pašu un guva pirmo punktus, radot spēlei intrigu – 7:14. Diemžēl pēdējās pāris minūtēs pieļautā kļūda ielaists piezemējums izšķīra spēles likteni. Ja pirms nedēļas Šauļos pārāki bija livonieši, tad šoreiz virsroku ņēma pretinieki, revanšējoties ar 7:19. Tādejādi “Livonia” pirmajam sastāvam neizdevās sasniegt cerēto finālu un mazajā finālā bija jāspēlē pret sava kluba otro sastāvu.

Lai arī sacenšoties viena kluba komandām, spēle par 3. vietu, vismaz pirmais puslaiks noteikti, izvērtās ļoti aizraujoša un ar līdzvērtīgu cīņu, jo neviena no komandām negrasījās dot atlaides. Varbūt “Augļu serviss/Livonia” sākumā bija grūtāk saņemties pēc netikšanas finālā. Pēc nospēlētām pirmajām septiņām minūtēm Augļu serviss/Livonia” bija vadībā vien ar trīs punktiem – 17:14. Otrajā puslaikā “Livonia” pirmais sastāvs saņēmās un salika visu pa vietām, uzvarot ar rezultātu 36:19.  Finālā Baldone uzveica “Miesniekus” ar 24:12.

“Livonia” treneris, Eiropas čempions bobslejā, Mārcis Rullis atzīst, ka bija cerēts iegūt augstāku vietu, bet nav arī pamata stresam. ”Protams, mērķējām un cerējām spēlēt finālā, kas bija mūsu pirmās komandas pamatuzdevums. Lai arī tas neizdevās, satraukumam nav pamata. Turklāt citu svarīgu mērķi – abām komandām tikt uz Latvijas čempionātu – mēs izpildījām,” uzsver Rullis.

“Spēlētājiem kaut kur pazudusi dzirkstele. Centos puišus uzkurināt, bet tā dzirkstele tā arī neaizšķīlās” kā iemeslu netikšanai finālā min treneris. “Lai arī ir maza vilšanās, tomēr noskumuši neesam. Latvijas čempionāts šajā nedēļas nogalē ir svarīgāks,” norāda Rullis un piebilst, ka puiši jau nespēlēja slikti: “Sapratām, kas ir jādara. Jāuzlabo motivācija un jāpamaina dažas taktiskās lietas. Cerams, ka spēlētāji arī sapratīs un izdarīs nepieciešamo. Īpaši jāuzslavē jaunais Ruslans Sosnars, kurš ar 11 piezemējumiem jeb 55 punktiem kļuva par rezultatīvāko un arī vērtīgāko turnīra spēlētāju, turklāt viņam ir tikai 16 gadi.”

Rullis arī uzslavē Baldones komandu. “Baldone ļoti labi sevi parādīja. Regbiju-15 viņi nespēlē, tāpēc ziemā cītīgi ir gatavojušies vienīgi regbijam-7. To varēja redzēt laukumā pagājušo svētdien.” “Livonia” treneris neslēpj, ka mērķis šajā nedēļas nogalē ir uzvarēt Latvijas čempionātā, bet būšot ļoti grūti, jo šis jaunais formāts – sestdien pirmais aplis ar četrām spēlēm katrai komandai un svētdien otrais aplis ar tādu pašu grafiku – prasīs no spēlētājiem ļoti labu fizisko sagatavotību, izturību un arī motivāciju. “Būs interesantas cīņas,” piebilst Rullis.