Rožukalns un Lisovskis pasaules BMX čempionātā izcīna otrās vietas

7. jūnijā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notiekošajā pasaules čempionātā BMX riteņbraukšanā par godalgām cīnījās jauniešu un amatieru grupu sportisti.

B16 konkurencē puišiem dramatiskā cīņā Niks Rožukalns finišēja otrajā vietā, kamēr Klāvs Lisovskis bija otrais M25 – 29 konkurencē. M30 – 34 grupā augsto trešo vietu izcīnīja Kristaps Ozoliņš.

Jauniešu un amatieru sacensības tika gaidītas ar lielu interesi. Vairākās vecuma grupās starp favorītiem bija arī Latvijas sportisti, kuri sevi lieliski apliecinājuši UEC Eiropas kausa izcīņas posmos. Pasaules čempionātā mūsu valsts jauniešu un amatieru braucēji guva kopumā trīs godalgas.

B16 grupā starp astoņiem labākajiem pasaules braucējiem kvalificējās Niks Rožukalns. Trenera Mika Puķīša audzēknis līdz finālam  bija uzvarējis visos sešos dienas sacensību braucienos. Arī finālā Saldus BMX klubu “Ozolēni” pārstāvošais braucējs, kurš ikdienā trenējās Augstas klases sportistu sagatavošanas centrā, pēc starta aizbrauca līderu godā. Savas pozīcijas Niks saglabāja līdz pat finiša taisnes beigās, kad viņu dramatiskā cīņā panāca un apsteidza ar pirmo numuru startējušais Francijas sportists Tatjēns Lui Hin Tsans. Latvietis finišēja otrajā vietā. Lai arī uzvara palika mirkļa attālumā, tomēr gan šīs sacensības, gan sezonu līdz šim kopumā Rožukalns aizvadījis godam.

B14 jauniešu grupā līdz finālam spēcīgajā konkurencē aizkļuva “Mārupes” klubu ikdienā pārstāvošais Mārtiņš Zadraks. Dienas noslēdzošajā braucienā mūsu sportistam sestā pozīcija. G14 meiteņu grupā pasaules čempionātā augsto ceturto vietu izcīnīja Līva Lizete Glāzere, kura finālā prata izmantot pretinieču pieļautās kļūdas.

Atzīstami rezultāti arī mūsu amatieru grupu sportistiem. M29 – 29 grupā līdz finālam aizkļuva divi latvieši – Klāvs Lisovskis un Viesturs Morozs. Finālā jau no starta vadībā izvirzījās Lisovskis, kamēr Morozs atradās ārpus labāko četrinieka. Līdz pēdējai taisnei Klāvs bija līderis, tomēr pēdējos metros viņu apsteidza visus dienas braucienus uzvarējušais nīderlandietis Robins Van Der Kolks. Mūsu sportistam otrā vieta. Tikmēr Viesturs Morozs finišēja piektajā pozīcijā.

Vēl vienu godalgu Latvijai izcīnīja “Mārupes” kluba pārstāvis Kristaps Ozoliņš, kurš aizvadīja sekmīgu finālbraucienu M30 – 34 amatieru grupā. Tajā mūsu sportists izcīnīja augsto trešo vietu.

Jau rīt Baku esošajā trasē pasaules čempionāta sacensības uzsāks elites un junioru braucēji, aizvadot priekšsacīkstes. Izšķirošā cīņa par godalgām notiks sestdienas vakarā. Latviju elites grupā vīriem pārstāvēs Edžus Treimanis, Kristens Krīgers un Helvijs Babris, bet dāmu elitē starp dalībniecēm būs Vineta Pētersone.