Ar Kazahstānas kluba uzvaru noslēdzies UWCL kvalifikācijas posms

Pirms nedēļas, 7. augustā, Rīgā ieradās sieviešu futbola komandas no Grieķijas, Kazahstānas un Austrijas, lai kopā ar Rīgas Futbola skolas komandu piedalītos UEFA Sieviešu Čempionu līgas 7. grupas kvalifikācijas turnīra spēlēs.

Sacensību ietvaros komandas aizvadīja viena apļa turnīru un 13. augustā norisinājās pēdējās spēles kvalifikācijas posmā. To plānotais norises laiks bija plkst. 11:00 Daugavas un NSB Arkādija stadionos, taču stundu pirms spēļu sākuma organizatori no UEFA saņēma rīkojumu par lēmumu visas spēles kvalifikācijas posmā aizvadīt plkst. 18:00. Šī negaidītā pavērsiena rezultātā spēļu norisei tika meklēti citi futbola laukumi, kā rezultātā komandas savu meistarību pierādīt devās un Daugavgrīvas un Skonto stadioniem.

Noslēdzošajā spēlē RFS stājās pretī Grieķijas Akademia Elpides Karditsas jeb tulkojumā “Karditsas Cerība” komandai. Jau spēles sākumā RFS radās vārtu guvumam labvēlīgas situācijas, taču puslaiks noslēdzās ar 0:0. Spēles 59.minūtē RFS līdzjutējus iepriecināja Olgas Ševcovas gūtie vārti, taču spēles beigām tuvojoties Grieķijas komanda sasparojās un 3 minūšu intervālā tika gūtu 2 vārti spēli noslēdzot ar 2:1 par labu Akademia Elpides Karditsas komandai.

Tajā pašā laikā Skonto stadionā Austrijas USC Landhaus Wien sacentās ar turnīra līderiem BIIK-Kazygurt. Spēles 35.minūtē Kazahstānas komandas uzbrucējai Gulnara Gaberia izpildot stūra sitienu izdevās gūt pirmos vārtus šajā spēle, neilgi pēc tam Nigērijas spēlētāja Adule Charity Ogbenyealu nostiprināja rezultātu ar vārtu guvumu BIIK-Kazygurt komandas labā. Lai gan rezultāts visu otro puslaiku palika nemainīgs, aizvadot saspringtu spēli Austrijas futbolistēm nācās atzīt pretinieku pārākumu spēli noslēdzot ar 0:2 turnīra līderu labā.

UWCL kvalifikācijas posms 7. grupai noslēdzies ar Kazahstānas kluba BIIK-Kazygurt uzvaru, kuri pirmo vietu šajā posmā izcīnīja gūstot uzvaru visās 3 spēlēs un iegūstot 9 punktus kvalificējas nākamajai sacensību kārtai.

Rīgas Futbola skola saka lielu paldies RFS sieviešu komandai par izturību un dāvātajām emocijām, kā arī mūsu atbalstītājiem – RFS meiteņu un sieviešu futbola patronam Bella Latvija, dabīgā minerālūdens ražotājam Venden, veikalu tīklam Sportland un RFS oficiālajam auto partnerim Forum Auto.