Aizvadīts Rīgas atklātais čempionāts skrituļslidošanā

Svētdien Uzvaras parkā notikušajā Rīgas atklātajā čempionātā skrituļslidošanā, kurā labākos noteica pēc starpfinišos izcīnītajiem punktiem, 21km distancē elites grupā vīriešiem pārliecinoši otro gadu pēc kārtas uzvarēja Reinis Znotiņš, kurš aiz sevis atkal atstāja Lauri Bitenieku. Sieviešu konkurencē 21km distancē par uzvaru ļoti līdzīgi cīnījās labākās trīs jaunietes, kuru vidū Patrīcija Sniķere bija nedaudz priekšā Laurai Jankovskai un Agatei Priedītei.

Rīgas svētku ietvaros svētdien Uzvaras parkā tika aizvadīts ikgadējais Rīgas atklātais čempionāts skrituļslidošanā, ko rīko sporta klubs “ASI” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamenta Jaunatnes un Sporta pārvaldi. Garākā distance bija 21km, bet paši mazākie skrituļslidotāji veica 500m. Šogad tika turpināta pērn aizsāktā tradīcija, proti, punktu brauciens, kur uzvarētāju nosaka, nevis pēc finiša līnijas šķērsošanas secības, bet pēc atsevišķos starpfinišos nopelnīto punktu summas.

Pieaugušo grupā 21km distancē (21x 1km) galvenais favorīts Reinis Znotiņš šoreiz pašā sākumā nemuka prom no konkurentiem kā 2017.gadā. Pirmajā starpfinišā, kur ātrākais bija Roberts Pundurs, Reinis pat nenopelnīja nevienu punktu, jo nebija starp pirmajiem trim līderu grupiņā ar pieciem skrituļslidotājiem. Taču tas it nemaz neuztrauca Znotiņu, kurš turpinājumā apliecināja savu meistarību. Tikmēr 2016.gada Rīgas čempions Pundurs pēc uzvarētā starpfiniša 5.aplī nevarēja turēt sākotnēji uzņemto tempu un atkrita no līderu grupas. Dažus apļus vēlāk strauji tempu samazināja arī pēdējo divu gadu trešās vietas ieguvējs Sandris Šnore, kuram par sevi lika manīt vēl līdz galam pēc traumas nesadziedētā pēda. Līdz ar to līderu grupa palika trijatā – Znotiņš, Bitenieks un Sandis Reinsons.

Znotiņš distances otrajā pusē aizbēga no abiem tuvākajiem konkurentiem un uzvarēja visos nākamajos starpfinišos un arī finišā, tādējādi pārliecinoši aizstāvot savu titulu. Laurim Biteniekam izdevās atkārtot pagājušā gada panākumu un vēlreiz iegūt otro vietu, kamēr labākais juniors Sandis Reinsons noslēdza godalgoto trijnieku. Līdz ar to pagājušā gadā bez godalgas palikušajam Sandim šogad ļoti veiksmīgs starts – trešā vieta kopējā ieskaitē un uzvara junioru konkurencē. Tiesa, šoreiz viņam konkurenci diemžēl nesastādīja pagājušā gada labākie divi juniori – 2017.gada čempions Haralds Dernovs un pēdējos divos gados “Skibox balvā” junioru grupas līderis Jānis Jurdžs. Robertam Punduram līdz ar to ceturtā vieta kopējā ieskaitē, bet trešā pieaugušo grupā. Tikmēr junioriem otro vietu izcīnīja jauniešu grupas uzvarētājs Artūrs Miglinieks, bet trešais finišēja Arnis Priedītis. Vecākajā Master grupā visus konkurentus apsteidza Ivars Vingris, bet otro un trešo vietu ieguva Pēteris Pētersons un Juris Pencis.

Sievietēm kopējā ieskaitē galveno toni tāpat kā pagājušajā gadā noteica jaunietes, goda pjedestālu aizņemot tieši tām pašām trim skrituļslidotājām, kas jauniešu grupā, tikai savādākā izvietojumā. Ja jauniešu startā ļoti līdzīgā cīņā uzvarēja Agate Priedīte, aiz sevis atstājot Patrīciju Sniķeri un Lauru Jankovsku, tad pieaugušo grupā, uz finiša līnijas par milimetriem esot priekšā Jankovskai, pašās beigās pēc punktiem uzvaru izrāva Sniķere. Visām trim – Sniķerei, Jankovskai un Priedītei – šādā secībā vietas arī junioru konkurencē. 21km ļoti labi iesāka Arta Irbe, uzvarot pirmajā starpfinišā 5.apļa beigās, bet distances otrajā pusē 2016.gada uzvarētāja tomēr atpalika no jaunajām skrituļslidotājām, taču pie pieaugušo grupas Artai pirmā vieta. Vienā no starpfinišiem punktus nopelnīja arī Laima Kaufiņa, kurai līdz ar to otrā vieta, bet trešo vietu pieaugušo konkurencē ieguva Marta Garā. Tikmēr Master grupā uzvarēja Denisa Druka-Jaunzeme, bet otrā finišēja Gunita Sniķere.

Jaunākajās grupās uzvarēja: Rodrigo Šaudiņš un Ieva Kucina (SV3 grupā), Edvards Vācietis un Beatrise Fokrota (SV2 grupā), Emīls Škutāns (V1 grupā).