Startē UWCL kvalifikācijas turnīrs Rīgā

7. augustā tika dots starts šīs sezonas nozīmīgākajam notikumam Latvijas Sieviešu futbolā – UEFA Sieviešu Čempionu līgas kvalifikācijas posma sacensībām.

Pirmās spēles, kā plānots, tika aizvadītas NSB “Arkādija”, kad plkst. 12:00 noskaidrot uzvarētāju uz laukuma devās BIIK Kazygur no Kazahstānas un Akademia Elpides Karditsas komanda no Grieķijas.

Nav noslēpums, ka sieviešu futbola pazinējiem bija skaidrs - turnīra favorīti ir Kazahstānas BIIK-Kazygurt komanda, kuras sastāvā ir talantīgas spēlētājas no Āfrikas un ASV, kā arī Gruzijas un Kazahstānas izlases spēlētājas. Taču, pirms došanās uz Čempionu līgas spēlēm Rīgā, arī Grieķijas komanda nostiprināja komandas sastāvu parakstot līgumu ar 3 Kolumbijas izlases spēlētājām. Viena no tām Tatiana Ariza Diaz speles sākumā veiksmīgi raidīja bumbu BIIK-Kazygurt vārtos, taču neilgi pēc tam Kazahstānas komandai izdevās atgūt vārtu pārsvaru. Tālāk spēle ritēja samērā vienlīdzīgi ar nelielu Kazahstānas komandas pārsvaru, tikai 69. spēles minūtē uz maiņu iznākusī BIIK-Kazygurt spēlētaja Fazila Ikwaput spēja gūt otros vārtus un izvirzīt Kazahstānas komandu vadībā. Spēles nobeigumā Grieķija mēģināja izlīdzināt rezultātu, bet tā arī netika līdz reālai vārtu gūšanas iespējai, kā rezultātā spēle noslēdzās ar 2:1 Kazahstānas labā.

Dienas otrajā spēlē plkst. 18:00 turnīru uzsāka mūsu RFS futbolistes un Austrijas vicečempiones USC Landhaous Austia Wien. Iepriecināja fakts, ka spēli klātienē vērot bija ieradies kupls atbalstītāju pulks.

Mačs iesākās ar aktīvu spēli no Austrijas komandas puses un jau 18. minūtē Melanie Brunnthaler raidīja bumbu mūsu vārtos un šķita, ka līdzjutēju acīs bija saredzams kas līdzīgs bezcerībai, bet tajā pašā laikā bija skaidri redzams, ka RFS komandai ir savs spēles plāns un meitenes pie tā stingri pieturās, cenšoties aizsardzībā spēlēt uzmanīgi un koncentrēti, un pie katras iespējas veidot pretuzbrukumu. Pirmā puslaika rezultāts tā arī palika nemainīgs – 1:0. Savukārt otrā puslaika 1. minūtē starp mūsu aizsargiem notika neliela nesaprašanās un viesu komandai radās iespēja gūt otros vārtus. Neskatoties uz to, meitenes nenolaida rokas un turpināja spēli ar vēl lielāku sparu. 72. minūtē izcila pretuzbrukuma laikā Monta Peciņa laukuma centrā ar galvu virzīja bumbu sev priekšā, kur teicami atvērās Olga Ševcova un guva pirmos vārtus Sieviešu Čempionu līgā. Visbeidzot skatītāji tribīnēs bija atguvuši modrību un skandinot RFS vārdu uzmundrināja mūsu meitenes, USC Landhaus komanda bija manāmi satraukta un viņiem vairs neizdevās metodiski izspēlēt bumbu un veidot veiksmīgu uzbrukumu, savukārt RFS līdz pēdējam spēles brīdim pressingoja pretinieku komandu un mēģināja atspēlēties. Austrijas spēlētājas daudzkārt piedzīvoja kritienus  pēc divcīņām spēles nobeigumā un lūdza palīdzību komandas ārstiem, tādejādi Varbūt arī tādēļ pēdējās minūtēs mums neizdevās pa īstam pietuvoties pretinieku vārtiem. Spēles rezultāts – 2:1 par labu Austrijas komandai.

Nākamās Čempionu Līgas spēles paredzētas šo piektdien, 10.augustā, NSB “Arkādija” kad dienas pirmajā pusē spēkiem mērosies Grieķijas un Austrijas komandas un plkst. 18:00 RFS meitenes stāsies pretī Kazahstānas komandai BIIK_Kazygurt. Spēles klātiene vērot aicināts ikviens futbola interesents, ieeja – bez maksas.